Product Details:
| Capacity | 400 Stroke/ Minute |
| Usage/Application | Blister Cutting |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 310 V |
| Phase | Three |
| Power Consumption | 1.5 HP |
Product Details:
| Capacity | 500 Stroke/ Minute |
| Usage/Application | Blister Cutting |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three |
| Power Consumption | 2 HP |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Voltage | 310 V |